Nazwisko: Artur Binkowski
Data i miejsce urodzenia: 19 lutego 1975; Bielawa
Narodowość: Polska, Kanada
Dyscyplina: boks
Największy sukces sportowy: występ na Igrzyskach Olimpijskich
Sportowiec z krwi i kości
Urodzony w 1975 roku w Bielawie, wychował się w rodzinie o sportowych tradycjach. Co prawda ojciec był elektrykiem, ale matka trenowała lekkoatletykę. Największą spuściznę przekazał mu jednak dziadek, który był bokserem Górnika Wałbrzych i jednocześnie założył sekcję boksu w klubie Bielawianka Bielawa. Artur ma także dwóch młodszych braci – Piotra i Grzegorza.
Kiedy miał 13 lat, wraz z rodziną przeprowadził się do Kanady, gdzie zamieszkali na stałe. Artur od dziecka wykazywał chęci do sportu ponieważ grał piłkę nożną, ale też trenował sporty walki jak karate czy kung-fu. Jak sam później stwierdził brakowało mu w tych dyscyplinach bezpośredniego kontaktu z przeciwnikiem, dlatego też zdecydował się postawić na boks. Jednak ta decyzja wypłynęła też ze względu na jego aklimatyzację w nowym kraju. Rówieśnicy niechętnie przyjęli obcokrajowca z Polski, co przysporzyło Arturowi wielu kłopotów w młodym wieku.

Sukcesy młodzieżowe
Poza sportem Binkowski pracował w McDonald’s oraz uczęszczał na lokalne uczelnie w Kitchener. Żeby trenować boks, dołączył do klubu Waterloo Regional Boxing Academy, gdzie szkolił go ten sam trener, który uczył Lennoxa Lewisa. To przyniosło ogromne korzyści Binkowskiemu i zaowocowało mistrzostwem Kanady juniorów w wieku 19 lat. Rok później już w kategorii seniorskiej zdołał zdobyć wicemistrzostwo. W 2000 roku zgarnął złoty medal w amatorskich mistrzostwach Kanady.
Igrzyska i zawodowy boks
Rok 2000 można uznać za najważniejszy w karierze Artura Binkowskiego. Oprócz wspomnianego złota, pojechał na Igrzyska Olimpijskie w Sydney, żeby reprezentować na nich Kanadę. Niestety udało mu się dotrzeć tylko do ćwierćfinału, a w ostatecznej klasyfikcji zajął 8. miejsce. Po przygodzie w Australii Binkowski przeniósł się do USA, aby rozpocząć swoją karierę zawodową. Przez prawie cztery lata stoczył w niej 16 walk, z których wygrał aż 14, a dwie pozostały nierozstrzygnięte. W międzyczasie zdobył także pas mistrza wagi ciężkiej stanu Illinois. Swojej pierwszej porażki doznał w walce o pas mistrza Kanady wagi ciężkiej w czerwcu 2005 roku. Swoją karierę kontynuował do 2007 roku i w tym czasie zawalczył czterokrotnie. Dwie walki wygrał i raz zremisował, a druga porażka że zaprzestał swojej przygody z zawodowym boksem.

Poza występami bokserskimi zaliczył także epizod aktorski. Wystąpił z Russelem Crowe’em w filmie pt. Człowiek Ringu, a także u boku Samuela L. Jacksona we Wskrzeszeniu Mistrza. W 2012 roku ponownie zdecydował się na włożenie rękawic, ale powrót do boksowania nie zakończył się powodzeniem. Binkowski stoczył trzy walki rok po roku i wszystkie trzy przegrał. Równolegle z karierą wojownika pracował w firmie produkującej meble kuchenne, a także jako trener personalny. Od kiedy nie boksuje, popada w częste konflikty z prawem oraz ma problemy z alkoholem i z psychiką. W 2017 roku miał stoczyć walkę z Marcinem Najmanem, ale ich pojedynek został odwołany. Dziś znany jest głównie z prowadzenia video blogów, na których dzieli się swoimi przemyśleniami odnośnie otaczającej nas rzeczywistości.